Autá na ktorých jazdíš už od 15 rokov

LIGIER

Mikro autá Ligier nie sú v západnej Európe vôbec neznáme. Každý rok si nájde nového majiteľa vyše 22 tisíc malých štýlových vozidiel tejto značky. Výhodou je, že vyzerajú ako by z oka vypadli klasickému fáru, a tak sú v bežnej premávke na nerozoznanie.

Mladí aj rodičia si ich rýchlo obľúbili. Tínedžeri od 15 rokov s vodičákom na malé motorky môžu vďaka Ligieru jazdiť na aute, v ktorom pohodlne odvezú aj svojho priateľa alebo frajerku. Otcovi a mame šetria čas i peniaze, pretože mikro auto ich robí samostatnými. Nik ich nemusí rozvážať do školy, na tréning, rande či brigádu. Všetko zvládnu sami.

Mikroautá Ligier si zakladajú na modernej technológii a kvalitnej výrobe

Technológie a Bezpečnosť

ligier-vyroba

Mimoriadne kvalitná výroba

Zliatinový monoblok karosérie, ktorý zaručuje posádke automobilu vysokú úroveň bezpečnosti overenú tiež testami Euro NCAP, vyrába nové, vysoko výkonné automatické zváracie stroje.

techsec2

Moderná technológia

Výrobná továreň Ligier, rozkladajúca sa na ploche 19 000 m2 na okraji mesta Vichy v Auvergne, si vyžiadala nemalé investície nad 28 miliónov eur za montáže špeciálnych liniek a rozšírenie budov. Vďaka tomu tak opúšťa továreň 50 nových.

techsec3

Precízne spracovanie

Obrábané a rezané diely karosérie sú vyrábané na automatických linkách s najvyššou precíznosťou a presnosťou.

techsec4

Technológia IXO tech

Technológia Ixotech bola navrhnutá automobilkou Ligier pre jej novú generáciu vozov. Tento inovatívny výrobný proces si vyžiadal inštaláciu špeciálnych montážnych liniek, ktoré kladú dôraz na najmodernejšie výrobné techniky.

techsec5

Bezpečnosť na prvom mieste

Ligier premýšľa do najmenších detailov výrobu svojich vozidiel, aby zabezpečil aktívnu a pasívnu bezpečnosť vodiča a spolujazdca.

techsec6

Virtuálne testovanie

Automobily Ligier s technológiou IXO boli podrobené crash testom vykonávanými za pomoci testovacích figurín. Počas celého vývoja uskutočňujú inžinieri taktiež virtuálne crash testy, ktoré slúžia k rozvoju kľúčových komponentov pre zabezpečenie čo najvyššej bezpečnosti užívateľov týchto vozidiel.

techsec7

Crash testy

Súbor týchto simulačných techník umožňuje automobilke Ligier ponúknuť inteligentný a komplexný systém zabezpečenia s maximálnou možnou šancou na prežitie v prípade nárazu.

techsec5

Bezpečnostné prvky

Karoséria zaisťuje veľkú pevnosť a odolnosť voči nárazu. Vysoký účinok brzdenia. Dokonalé priľnutie k vozovke. Veľmi účinné bezpečnostné pásy. Mimoriadne odolná a pevná strecha. Parkovacie senzory. Airbagy.

LIGIER JS 50 SPORT

LIGIER JS50 L SPORT

LIGIER JS 50 CLUB

LIGIER JS 50 L CLUB

LIGIER JS 50 ELEGANCE

LIGIER JS 50 L ELEGANCE