Mikroautá Ligier si zakladajú na modernej technológii a kvalitnej výrobe

Technológie a Bezpečnosť

Mimoriadne kvalitná výroba

Zliatinový monoblok karosérie, ktorý zaručuje posádke automobilu vysokú úroveň bezpečnosti overenú tiež testami Euro NCAP, vyrába nové, vysoko výkonné automatické zváracie stroje.

Moderná technológia

Výrobná továreň Ligier, rozkladajúca sa na ploche 19 000 m2 na okraji mesta Vichy v Auvergne, si vyžiadala nemalé investície nad 28 miliónov eur za montáže špeciálnych liniek a rozšírenie budov. Vďaka tomu tak opúšťa továreň 50 nových.

Precízne spracovanie

Obrábané a rezané diely karosérie sú vyrábané na automatických linkách s najvyššou precíznosťou a presnosťou.

Technológia IXO tech

Technológia Ixotech bola navrhnutá automobilkou Ligier pre jej novú generáciu vozov. Tento inovatívny výrobný proces si vyžiadal inštaláciu špeciálnych montážnych liniek, ktoré kladú dôraz na najmodernejšie výrobné techniky.

Bezpečnosť na prvom mieste

Ligier premýšľa do najmenších detailov výrobu svojich vozidiel, aby zabezpečil aktívnu a pasívnu bezpečnosť vodiča a spolujazdca.

Virtuálne testovanie

Automobily Ligier s technológiou IXO boli podrobené crash testom vykonávanými za pomoci testovacích figurín. Počas celého vývoja uskutočňujú inžinieri taktiež virtuálne crash testy, ktoré slúžia k rozvoju kľúčových komponentov pre zabezpečenie čo najvyššej bezpečnosti užívateľov týchto vozidiel.

Crash testy

Súbor týchto simulačných techník umožňuje automobilke Ligier ponúknuť inteligentný a komplexný systém zabezpečenia s maximálnou možnou šancou na prežitie v prípade nárazu.

Bezpečnostné prvky

Karoséria zaisťuje veľkú pevnosť a odolnosť voči nárazu. Vysoký účinok brzdenia. Dokonalé priľnutie k vozovke. Veľmi účinné bezpečnostné pásy. Mimoriadne odolná a pevná strecha. Parkovacie senzory. Airbagy.

LIGIER JS 50 SPORT

LIGIER JS50 L SPORT

LIGIER JS 50 CLUB

LIGIER JS 50 L CLUB

LIGIER JS 50 ELEGANCE

LIGIER JS 50 L ELEGANCE